X
تبلیغات
رایتل
.: برق قدرت و تازه های برق و الکترونیک :.
خبر, اختراعات,مقاله,کتاب, جزوه...
بانک اطلاعات واخبار برق و الکترونیک


بازدید : مرتبه
تاریخ : یکشنبه 14 آبان‌ماه سال 1391

یک شرکت دانمارکی با ارائه نرم افزاری که کاربر را قادر می سازد دستگاه خود را با حرکت چشمهایش کنترل کند، وارد عرصه رقابت با سازندگان تلفنهای همراه و تبلت شده است.

سون آلستروپ جوهانسن مدیراجرایی و یکی از بنیانگذاران شرکت دانمارک The Eye Tribe اظهار داشت: می توان از این نرم افزار برای کنترلهای اولیه چون ورق زدن صفحه هنگام خواندن کتابهای الکترونیکی و بازی کردن با چشم استفاده کرد.

این نرم افزار از نور مادون قرمزی استفاده می کند که از مردمک چشم تابیده می شود، این نور توسط دوربین دستگاه ضبط شده و کاربران را قادر می سازد که یا روی صفحه خود کلیک کرده یا آن را با چشمان خود بالا و پایین کنند.

وقتی که درحال خواندن یک کتاب الکترونیکی هستید وقتی به انتهای صفحه می رسید، این نرم افزار تشخیص می دهد که باید صفحه را ورق زده و به صفحه بعد برود و هنگامی که چشم خود را از صفحه گرفته و سمت دیگری نگاه می کنید، صفحه نمایش خود به خود تاریک می شود.

این نرم افزار توسط چهار دانشجوی دکترا که این شرکت را یک سال پیش تأسیس کرده اند ساخته شده است. آنها در ماه اگوست بودجه 800 هزار دلاری برای ساخت این فناوری دریافت کردند.

این شرکت قصد دارد این فناوری را بدون دریافت هیچ هزینه ای در اختیار سایر سازندگان نرم افزارهای تلفنهای همراه قرار دهد تا آنها برای این نرم افزار برنامه های اجرایی متناسب طراحی کنند.

آلستروپ جوهانسن اظهار داشت این شرکت قصد دارد نرم افزار خود را در سخت افزار تولید کنندگان تبلتها قرار دهد تا کاربران بتوانند از این نرم افزار در تبلت خود برخوردار بوده و پس از آن برنامه های اجرایی را دانلود کنند که با فناوری کنترل چشم کار می کند.

این شرکت قصد دارد هزینه های خود را برای تولید این فناوری از هزینه های مجوز به شرکتهای تولید کننده سخت افزار چون اپل ، سامسونگ، گوگل یا مایکروسافت جبران کند.

دوربینها در دستگاه های کنونی تبلتهای همراه باید به یک دستگاه کوچک با دوربین مادون قرمز متصل شوند تا این نرم افزار قابل اجرا باشد اما براساس اظهارات مدیر اجرایی انی شرکت، نسل آینده دستگاه ها می توانند از این نرم افزار به سادگی استفاده کنند.

وی افزود: درحال حاضر کاربران در صورت تمایل از این نرم افزار نیاز به یک دستگاه اضافی دارند که باید به تبلت یا تلفن هوشمند آنها اضافه شود و یا یک سخت افزاری در این میان لازم است که هنوز در بازار نیامده است.
داغ کن - کلوب دات کام طبقه بندی:
ارسال توسط حامد مخملی
داغ کن - کلوب دات کام
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی