X
تبلیغات
رایتل
.: برق قدرت و تازه های برق و الکترونیک :.
خبر, اختراعات,مقاله,کتاب, جزوه...
بانک اطلاعات واخبار برق و الکترونیک


بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 8 آذر‌ماه سال 1391
در قرن نوزدهم حدود 400 سال یا بیشتر کشتی ها با استفاده از نیروی بخار در دریاها حرکت می کردند.امروزه برای کاهش هزینه های سوخت و کاهش گازهای گلخانه ای کشتی های بادی یکبار دیگر ارزش خود را اثبات کردند.

اما شرکت(Eco Marine Power (EMP ژاپن در حال توسعه یک کشتی بادی مدرن مبتنی بر انرژی های تجدید پذیر و سازگار با محیط زیست می باشد.

نه تنها با استفاده از مهار انرژی بادی بلکه با استفاده مکمل انرژی خورشیدی با نصب پانل های فتوولتائیک کار می کند.با وزش باد اینها به طور اتوماتیک در جهت باد می چرخند و سیستم خورشیدی نیز با استفاده از پانل ها تولید برق نموده و در آب و هوای بد نیز برق ذخیره شده مورد استفاده قرار گرفته و زمانی که کشتی در ساحل است این انرژی ذخیره می شود.
EMP میگوید: یک نمونه اصلاح شده از   EnergySail با امکان ذخیره سازی انرژی خورشیدی از بادبانهای بسیار مقاوم بدون نیاز به نگهداری و تعمیر در هوای طوفانی تولید نموده است.

در قرن نوزدهم حدود 400 سال یا بیشتر کشتی ها با استفاده از نیروی بخار در دریاها حرکت می کردند.امروزه برای کاهش هزینه های سوخت و کاهش گازهای گلخانه ای کشتی های بادی یکبار دیگر ارزش خود را اثبات کردند.


اما شرکت(Eco Marine Power (EMP ژاپن در حال توسعه یک کشتی بادی مدرن مبتنی بر انرژی های تجدید پذیر و سازگار با محیط زیست می باشد.نه تنها با استفاده از مهار انرژی بادی بلکه با استفاده مکمل انرژی خورشیدی با نصب پانل های فتوولتائیک کار می کند.با وزش باد اینها به طور اتوماتیک در جهت باد می چرخند و سیستم خورشیدی نیز با استفاده از پانل ها تولید برق نموده و در آب و هوای بد نیز برق ذخیره شده مورد استفاده قرار گرفته و زمانی که کشتی در ساحل است این انرژی ذخیره می شود.

EMP براورد نموده که با توجه به اندازه و پیکره کشتی   EnergySails مجهز به سوخت های فسیلی مصرف را سالانه تا 20 درصد کاهش دهد و با استفاده از سیستم نیروی محرکه الکتریکی تا 40 در صد کاهش مصرف سوخت داشته باشد.

علاوه بر جلوگیری از انتشار گازهای مضر برای محیط زیست و کاهش سوخت این کشتی در مقایسه با کشتی های دیگر با صدای بسیار کمتری کار میکند.

در حال حاضر در حال آزمایش یک سیستم کنترل است که EnergySail  بطور اتوماتیک و در هر شرایط آب و هوایی بحرکت دراید.EMP امیدوار است این نمونه را در سال 2013 در دریا آزمایش نماید.

 

منبع: دیدگاههای نو در زمینه برق

ترجمه به فارسی: شهرام مرادی
داغ کن - کلوب دات کام طبقه بندی:
ارسال توسط حامد مخملی
داغ کن - کلوب دات کام
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی