X
تبلیغات
رایتل
.: برق قدرت و تازه های برق و الکترونیک :.
خبر, اختراعات,مقاله,کتاب, جزوه...
بانک اطلاعات واخبار برق و الکترونیک


بازدید : مرتبه
تاریخ : پنج‌شنبه 23 شهریور‌ماه سال 1391

محققان موسسه فناوری فرانهوفر با همکاری دانشگاه فنی برلین و شرکت ETTLIN موفق به ساخت یک نمونه جدید از سیستم ضد سرقت با استفاده از پارچه هوشمند شدند که در زمان نفوذ توسط مزاحم، یک علامت هشدار را اعلام می‌کند.

 

 

این پارچه هوشمند امکان شناسایی محل دقیق ورود غیر مجاز را فراهم کرده و بطور چشمگیری از دیگر سیستم‌های ضد سرقت ارزان‌تر است.

 

 

از این فناوری همچنین می‌توان به عنوان یک وسیله نامرئی حفاظتی در تمام ساختمان استفاده کرد.

این پارچه ساده و بی‌ضرر در حقیقت از یک شبکه ریز نخهای رسانای مرتبط به یک ریزپردازشگر برخوردار بوده که علائم هشدار منتشر شده در اثر بریده شدن پارچه را شناسایی کرده و یک زنگ هشدار را بصدا در می‌آورد.

 

از این سیستم می‌توان برای محافظت از ساختمانها، خزانه بانک و کامیونها حتی در برابر زیرکترین متجاوزان استفاده کرد. خودروهای پارک شده در توقف‌گاههای شبانه در معرض بیشترین حملات از سوی سارقان قرار دارند که پارچه روی بار را در زمان خواب راننده بریده و محموله آنرا به سرقت می‌برند. اگر این پارچه از پارچه هوشمند ساخته شده باشد، رانندگان به راحتی از دزدی باخبر می‌شوند.

 

شرکت بافندگی ETTLIN در کنار محصولات دیگر منسوجات فنی تولید کرده و برای این پارچه هوشمند تقاضای ثبت اختراع کرده است.

 

از دلایل کم هزینه بودن این پارچه هوشمند می‌توان به فرآیندهایی اشاره کرد که از مواد و اجزای استاندارد مانند نخهای رسانای با پوشش نقره و یک سیستم ارزیابی علائم ساده اما قوی استفاده می‌کند.

 

از دیگر مزیتهای آن نیز این است که می‌توان نخهای رسانا را در بسترهای پلی‌استر با استفاده از یک فرایند بافت منسوجات استاندارد صنعتی ادغام کرد. در نتیجه می‌توان پارچه را در هر اندازه و بطور سفارشی برای ارائه عملکرد مطلوب برش داد.

منبع»کنجکاو
داغ کن - کلوب دات کام طبقه بندی:
ارسال توسط حامد مخملی
داغ کن - کلوب دات کام
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی